Відповіді на часті запитання
Головна цінність, заради якої працює вся команда нашої школи, – дитина з її унікальним природним потенціалом. Щоб дитина розкрила його, ми синтезували кілька кращих педагогічних систем в єдину Clever-концепцію. Кожна з цих систем перевірена успішним досвідом у США і країнах Європи та показала прекрасні результати.
Персоналізоване навчання – один із принципів школи Clever Kids. Він працює таким чином: у вересні, після того, як діти трохи освоїлися, ми проводимо зріз знань, навичок й умінь дітей. Через два-три тижні у нас є комплексне уявлення, на якому етапі перебуває кожна наша дитина, і для кожної, у рамках загальної вікової програми, складена персоналізована програма з урахуванням (обов'язково!) її психологічних особливостей. На індивідуальних конференціях батьки знайомляться з персоналізованим планом розвитку своєї дитини, її досягненнями, успіхами вересня і завданнями першого півріччя. Ми також озвучуємо труднощі, з якими може зіткнутися школяр у період адаптації, навчання, соціалізації, і як правильно надати допомогу й підтримку дитині. І далі – працюємо за узгодженим планом, де і Вчитель, і Батько, і Дитина! – всі активні й рівноправні учасники, які розуміють, що, як, навіщо і чому.
Наші школи працюють на підставі державної ліцензії, і діти зможуть продовжити навчання в Україні або за її межами. Навчальний план складений таким чином, що дитина зможе без проблем продовжити навчання в будь-якій школі.
Щоб призвичаїтися до садка, дитині потрібно від 4 до 6 тижнів. У цей період педагоги та психологи приділяють малюкові особливу увагу. Але підтримка батьків найважливіше. Що Ви можете зробити, щоб допомогти малюкові швидше й простіше адаптуватися в садку?
Як підготувати дитину до відвідування дитячого садка?
• За 2-4 тижні до відвідування садка скоригуйте режим дня і харчування дитини відповідно до того, якого дотримуються в садку.
• Розкажіть дитині, що діти роблять в садку, що їдять, які цікаві у них заняття.
• Скажіть, хто буде приводити її в дитячий садок і забирати в кінці дня.
• Кілька разів прийдіть на «екскурсію» в дитячий садок, подивіться на майданчики, будинок, пограйте з дітьми на прогулянці.
• Поспілкуйтеся з педагогами, які будуть працювати з дитиною, і розкажіть їм все, що необхідно знати про Вашого малюка.
• Дитина легше адаптується в садку, якщо елементарні навички самостійності вона починає опановувати в сім'ї: вміння одягатися і роздягатися, їсти ложкою, проситися в туалет.
Як допомогти малюкові швидше призвичаїтися до дитячого садка?
• Будьте вчасно! Приїжджайте в садок о 8:15 або дещо раніше. Це час ранкової зарядки. О 8:30 – сніданок. Рівно о 9:00 починаються заняття. Дитині потрібен час, щоб підготуватися до них. Груповий урок триває 20-30 хвилин, на початку уроку дітей легко вивести зі стану концентрації. У той же час, малюкові, який запізнився, складно «влитися» в робочий процес. З цих причин, якщо дитина о 8:58 ще не в класі, їй доведеться пропустити заняття. У клас вона зможе увійти тільки через 20 хвилин, залишаючись тим часом під наглядом педагога або асистента. Запізнення погано впливають на адаптацію до садка, навчання і контакт з групою, а також на особистісний розвиток. Тому, будь ласка, будьте завжди вчасно.
• На час адаптації дитині допомагають мама або тато, але не няня. Няня зможе забирати дитину з дитячого садка тільки тоді, коли малюк спокійно залишається на весь день.
• Намагайтеся відвідувати садок без перерв. Перерви ускладнюють процес адаптації.
• Спочатку залишайте дитину на кілька годин, поступово збільшуючи час.
• Не затягуйте прощання. Покажіть малюкові свою впевненість, що все буде добре.
• Прощаючись, скажіть дитині, коли вона піде додому: після прогулянки, занять, обіду.
• Можна принести улюблену річ за вибором дитини: іграшку, піжаму, книгу тощо.
• У перші дні приділіть більше уваги дитині. Для неї важлива Ваша присутність. Не намагайтеся «відкупитися» іграшками або іншими способами.
• У період адаптації не відвідуйте з дитиною галасливі, видовищні заходи.
• Через кілька днів після початку відвідування садка пограйте в гру «Я знаю імена дітей в моєму класі». Називайте по черзі з дитиною імена, нехай вона Вам підказує.
• Питання та складнощі обговорюйте з педагогом і психологом Clever Kids, щоб виробити план спільних дій та допомогти дитині успішно пройти цей етап.
Якщо дитина захворіла в дитячому садку, медсестра надасть першу допомогу відповідно до заяви батьків про надання першої долікарської допомоги (заповнюється при підписанні договору), а адміністратор повідомить батькам. До приїзду батьків малюк знаходиться в ізоляторі. Давати ліки без узгодження з батьками – не в наших правилах.
Перш за все ми дізнаємося причину, чому малюк не хоче відпочивати вдень: він просто ще не звик до нових умов або в цьому, дійсно, немає потреби (дитина почувається бадьорою і енергійною до кінця дня). Якщо дитина все-таки не спить вдень, ми можемо організувати спокійну діяльність у класі або індивідуальне заняття в студії (творчість, музика, оздоровча фізкультура, заняття з native speaker).
Якщо малюкові ще немає 3-х років і звичка до горщика ще не сформована, а Ви плануєте відвідування садка через місяць, наша рекомендація не відучувати дитину від підгузків, адже це створить додатковий стрес для малюка. Після адаптації разом із Вами, Батьками, і педагогом класу ми розробимо план привчання дитини до горщика. Більш детально на це питання можна отримати відповідь на співбесіді при вступі до садка.
Харчування у школі-садку збалансоване й органічне. Якщо малюк не хоче їсти, з'ясовуємо причину. Якщо дитина не любить певну страву, на кухні є завжди можливість запропонувати іншу. Також ми враховуємо Ваші побажання (за результатами співбесіди) і наші спостереження, чи потрібна дитині допомога в прийомі їжі чи ні, чи була рекомендація з Вашого боку щодо догодовування малюка. Ми завжди пропонуємо малюкові спробувати їжу, розповідаємо про її користь і, як правило, малюк їсть із задоволенням.
Температура в класах 21 ⁰С, у спальні 19-20 ⁰С, у спортивному залі та мюзик-холі – 19 ⁰С – відповідно до Санітарних норм садків і шкіл України.